Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

„Planeta Einsteina” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach PREMIERA ONLINE

W oczekiwaniu na otwarcie teatrów dla publiczności, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na PREMIERĘ ONLINE przedstawienia „Planeta Einsteina”, która odbędzie się 30 stycznia o godz. 17.00 (link do bezpłatnego obejrzenia spektaklu zostanie zamieszczony na stronie www.teatrkubus.pl oraz na profilu facebookowym teatru).

Główny bohater przedstawienia – Einstein, bo tak nazywają Jaśka – ma osiem lat i rodziców fizyków. Rodzice właśnie odkryli życie pozaziemskie i cała rodzina ma się przeprowadzić na nową planetę. Wszyscy się cieszą, poza Einsteinem. Chłopiec boi się nowych doświadczeń, nowej szkoły i nowych kolegów. Przeprowadzka jest jednak postanowiona. Einstein ląduje tam, gdzie nigdy wcześniej nie był. Poznaje chłopców, których nigdy wcześniej nie znał, a także niezwykłego przyjaciela, który próbuje mu pomóc w akceptacji zmian. Czy chłopcu uda się polubić nową – kosmiczną rzeczywistość? Czy będzie tam szczęśliwy?
Planeta Einsteina kryje wiele nieziemskich niespodzianek i odpowie na sporo ziemskich problemów. Niezapomnianą, międzygalaktyczną podróż zapewni widzom bogactwo teatralnych form – abstrakcyjne lalki, gra świateł, obrazów i dźwięków.

Przedstawienie powstało w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu, gdzie miało już swoją premierę w październiku 2020 roku. Zespół twórców, który przygotował spektakl, jest kieleckiej publiczności dobrze znany, bo już kilka razy z „Kubusiem” współpracował.
Sztukę napisała uznana dramatopisarka Elżbieta Chowaniec (autorka słuchowiska o Stefanie Karskim „Nasz Teatr” oraz współautorka Kubusiowych spektakli „Pod adresem marzeń” i „Dziadki, dziatki”). Reżyserem jest Robert Drobniuch (były dyrektor teatru „Kubuś”, a obecnie dyrektor Teatru Guliwer w Warszawie). Scenografię zaprojektowała Katarzyna Proniewska-Mazurek (autorka scenografii do czterech Kubusiowych przedstawień: „Robale”, „Akademia Pani Beksy”’ „Gniazdo” i „Trala Tralalińscy”, a także członek jury we wszystkich edycjach konkursu ANIMATUS). Muzykę skomponował Jerzy Bielski (znany z kompozycji do „The Monstrum Band” i „Trala Tralalińskich”). Z kieleckim teatrem lalkowym wielokrotnie też współpracowali: odpowiedzialny za projekcje – Przemysław Żmiejko oraz za reżyserię świateł – Prot Jarnuszkiewicz.

„Planeta Einsteina”
tekst – Elżbieta Chowaniec
reżyseria – Robert Drobniuch
scenografia – Katarzyna Proniewska-Mazurek
muzyka – Jerzy Bielski
projekcje – Przemysław Żmiejko
reżyseria światła – Prot Jarnuszkiewicz

obsada:
Einstein – Anna Domalewska
Mama – Jolanta Kęćko
Tata – Michał Olszewski
Lolo – Błażej Twarowski
Dudzik – Rafał Iwański
Albert Einstein – Zdzisław Reczyński

Spektakl dla widzów od lat 7.
Koprodukcja Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach i Teatru Animacji w Poznaniu.

PREMIERA ONLINE – 30 stycznia 2021, godz. 17.00
Link do bezpłatnego obejrzenia spektaklu zostanie zamieszczony na stronie www.teatrkubus.pl oraz na profilu facebookowym teatru.
Planeta Einsteina fot. Bartek Warzecha (14)

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5