Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Oldskulowe gry wideo

256 metrów bieżących kabli, 20 interaktywnych stanowisk, gry sprzed lat na konsole i komputery – Oldskulowe gry wideo w sierpniu w Muzeum Zabawek i Zabawy

W Muzeum Zabawek i Zabawy od 3 do 29 sierpnia 2021 są prezentowane dawne komputery i gry wideo. Interaktywna wystawa umożliwia odświeżenie cyfrowych rozrywek z XX wieku.

Produkty Atari, Commodore, NES czy SNES, Sega Mega Driver lub Pong, kiedy pojawiały się na rynku były cudami techniki, wzbudzały zachwyty możliwościami i były pożądane przez graczy na całym świecie. Goście wystawy mogą zagrać w Mario, Prince of Persia, Worms lub też Arkanoid i wiele innych. W Muzeum Zabawek i Zabawy na wystawie Oldskulowe gry wideo dostępnych jest 20 interaktywnych stanowisk, do uruchomienia wykorzystano 256 m kabli, uruchomione zostały telewizory z dużymi kineskopami starego typu, dostępne są kartridże, joysticki i kontrolery z XX wieku. Kiedy takie sprzęty były popularne nikt nie marzył o smatphonach i wszechobecnym dostępie do Internetu. Interesująco wygląda zestawienie dawnych gier z tymi, które są popularne obecnie.

Wystawa gier dostępna jest w Muzeum Zabawek i Zabawy w godzinach pracy muzeum 9-17 od wtorku do niedzieli. Wstęp na wystawę w cenie 5 zł. od osoby.

Do paru lat interaktywna wystawa gier wideo stała się tradycją sierpniową w Muzeum Zabawek i Zabawy i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Goście muzeum oczekują oprócz zwiedzania także doświadczania zabawy. Wydarzenie odbywa się dzięki współpracy Muzeum Zabawek i Zabawy z Fundacją Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry”, która tak pisze o swojej działalności:
Od 2010 roku Fundacja pomaga w uruchamianiu nostalgicznych wspomnień związanych z komputerami i grami sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat. Od samego początku staramy się możliwie wiernie odtworzyć klimat informatyki dawnych lat – nie lubiąc kompromisów nadal używamy telewizorów CRT i gramy na oryginalnym sprzęcie. Z ogromną przyjemnością pokazujemy nasze zbiory na targach, konferencjach i innych wydarzeniach.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 1