Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

„Misja – Reksio”

Czy wiecie, że Reksio, bohater popularnej kreskówki jest zaangażowany w ochronę zwierząt? Przekonają się o tym wszyscy, którzy odwiedzą Muzeum Zabawek i Zabawy w sobotę 4 września. Wstęp wolny.

Na dziedzińcu Muzeum pojawi się Reksio! Przyjdź na spotkanie ze swoim Psem, atrakcje nie tylko dla dzieci!

W najbliższą sobotę od godz.11.00 do 14.00 na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy odbędzie się spotkanie połączone z zabawą poświęcone Reksiowi oraz jego zaangażowaniu w promowanie praw zwierząt.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Helena Filek-Marszałek reżyserka, animatorka i scenarzystka, zaangażowana m.in. w prace nad serialem animowanym o Reksiu. O 12:30 spotkanie z poświęcone jej twórczości, ale także życiu pozaekranowym Reksia, które może być inspiracją nie tylko dla dzieci.

Na gości imprezy, dzieci oraz na psy na dziedzińcu czekają atrakcje już od godz. 11.00 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział w Kielcach, a razem z nimi porady weterynarza, behawiorysty, wskazówki jak dbać o zwierzęta, jak można pomóc tym które nie mają domów. Muzeum zapewnia dodatkowe atrakcje dla sympatyków wszystkich psów.

W Muzeum, w trakcie spotkania będą trwały poszukiwania sobowtórów Reksia, jeśli uważacie, że wasz pies jest podobny do naszego bohatera zapraszamy do Muzeum w sobotę ze swoim pupilem. Zdjęcia najlepszych sobowtórów zostaną udostępnione na muzealnym facebooku.

Na dziedzińcu będzie okazja do zaprezentowania specjalnych umiejętności psów, każdy chętny będzie mógł brać udział w prezentacji, TOZ dla zwierzaków ma specjalne nagrody za zaprezentowanie umiejętności. Dzieci będą mogły brać udział w konkursie plastycznym „Reksio i Twój zwierzak” – powstaną portrety różnych zwierząt.

Imprezę zakończy pokaz filmów z Reksiem, a wśród nich pierwszy film z tym lubianym psem: „Reksio poliglota”.

Spotkaj się z Reskiem, dowiedz się jak pomagać zwierzętom.

Partnerami wydarzenia są: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce, Oddział Kielce oraz Reksio – Fundacja imienia Heleny i Lechosława Marszałków.

Patronem wydarzenia jest Studio Filmów Rysunkowych W Bielsku Białej.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 3