Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Mali architekci wielkich miast

Zapraszamy Was wszystkich już w najbliższą niedzielę – 26 czerwca w godzinach 11.00 do 16.00 na spotkanie z architekturą połączone z kreatywną zabawą. Wspólnie z Muzeum Historii Kielc, Towarzystwem Przyjaciół Kielc oraz Wydziałem Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Kielce przygotowaliśmy dla Was niezwykłe warsztaty:

każdy będzie mógł zaprojektować swoje własne miasto. Na trzech olbrzymich makietach (160×160), każda w innym układzie urbanistycznym, będziecie mogli przy wykorzystaniu między innymi 500 drewnianych klocków zaprojektować własne miasto. Pamiętajcie, że Wasze miasto musi uwzględniać różne potrzeby mieszkańców m.in. kulturalne, wypoczynkowe czy mieszkaniowe.

Budowa będzie poprzedzona kilkoma zdaniami wstępu o ważnych funkcjach architektury. Plany wykonane mogą być różnymi technikami plastycznymi, do dyspozycji oprócz klocków będzie m.in. filc, bibuła i plastelina.

Liczymy, że kreacja dziecięca nie przejdzie bez echa i będzie inspirować zawodowych architektów.

Dodatkowo, a właściwie równolegle nastąpi swoista inauguracja szlaku architektury Franciszka Ksawerego Kowalskiego, która stała się inspiracją do spotkania z projektowaniem. Zainteresowani będą mogli wyruszyć z Krzysztofem Myślińskim z Muzeum Historii Kielc o 11.00 lub 12.00 śladem dzieł Franciszka Ksawerego Kowalskiego.

Na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy będą dostępne również inne atrakcje, a wśród nich multimedialna prezentacja obiektów architektonicznych projektowanych przez Franciszka Ksawerego Kowalskiego przygotowana przez Muzeum Historii Kielc.

Dodatkowo kolorowa atrakcja dla najmniejszych architektów, ale to już niespodzianka. Obserwujcie nasze miasto, bo przygotowaliśmy dla Was kilka nietypowych „zachęcaczy”.

Biała Noc

Muzeum Zabawek i Zabawy udostępnia bezpłatnie ekspozycję w ramach Święta Kielc 24 czerwca w piątek od godziny 20.00 do 23.00. Na dziedzińcu w trakcie imprezy goście będą mogli poznać i wypróbować kilka zabaw dawnych. Do takich rozrywek nie był potrzebny prąd, a jedynie proste drewniane akcesoria.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 5