Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Oldskulowe gry wideo w Muzeum Zabawek i Zabawy od 2 do 26 sierpnia.

Zobacz konsole i komputery wykorzystywane do rozrywek ponad 20 lat temu.

Dla wielu osób takie sprzęty były pierwszym krokiem w świat cyfrowy. Gry z tamtego czasu, które można przetestowań na wystawie do dziś mogą stanowić wyzwanie. Dostępnych będzie 20 stanowisk, które dają możliwość przekonania się o ich wartościach.

Wśród dostępnych maszyn będą: Nintendo Entertainment System (w skrócie NES), Sega Mega Drive II, Commodore 64, Atari 65 XE. Zaprezentujemy także Vectrex – jest to ośmiobitowa konsola gier wideo w Polsce właściwie nieznana. Niezwykłe emocje zawsze wzbudzają klony Ponga na interaktywną wystawę także trafi jeden z nich.

Gry wideo budzą wiele kontrowersji są przedmiotem dyskusji naukowych, stawiana jest teza by klasyfikować je jako dziedzinę sztuki, na interaktywnej wystawie użytkownicy będą mogli przekonać się sami jak wyglądały, jakie wymagania stawiały graczom takie produkcje jak Super Mario, Sonic.

Rewolucją w podejściu do cyfrowych rozrywek były komputery, popularne PC, kilka takich końca lat 90. Na wystawie dopełnią całości prezentowanych zbiorów. Można raz jeszcze przeżyć emocje z przed lat. Poznawać gry wideo, które zmieniały wyobrażenia graczy ponad 20 lat temu. Przekonać się jak postępował rozwój sprzętów i ich możliwości w świecie wirtualnych rozrywek.

Muzeum Zabawek i Zabawy łączy pokolenia.

Wystawa dostępna od 2 do 26 sierpnia 2022 r. bilet wstępu na wystawę kosztuje 7 zł od os.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5