Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Służby kryzysowe przećwiczyły zagrożenia

Zagrożenie atakiem terrorystycznym i epidemiami chorób zakaźnych, przerwy w dostawach prądu i wody, wzrost przestępczości pospolitej, problemy z imigrantami, pustki w sklepach, powodujące niepokoje społeczne… Tak według założeń Powiatowej Gry Obronnej „Łysica 2012” wygląda sytuacja w powiecie kieleckim.


- Oceniamy, czy jesteśmy dobrze przygotowani do sytuacji kryzysowej. Takie praktyczne działania są bardzo potrzebne, bowiem pokazują mocne i słabe strony – mówi starosta Zdzisław Wrzałka.
Poza ćwiczeniami , wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w powiecie, a także przedstawiciele gmin: Nowa Słupia, Chęciny, Bodzentyn i Łagów spotkali się na odprawie informacyjnej, podczas której omawiano współpracę w sytuacji kryzysu.

Wg scenariusza gry obronnej, w kopalni „Jaźwica” udaremniono próbę kradzieży materiałów wybuchowych do kruszenia skał, a w Makoszynie podczas rutynowej kontroli policjanci zatrzymali samochód, w którym znajdowały się m.in. dwie kostki trotylu, a dyrekcja szkoły w Bielinach odebrała anonimowy telefon o podłożeniu w budynku ładunku wybuchowego. Koordynację działań przećwiczyły wszystkie służby.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6