Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Historii Kielc

muzeum_historiWYDARZENIA

1. 19 lutego, godz. 17, Zapraszamy na kolejny Wieczór w muzeum z tegorocznego cyklu „Kielce – obrazki historyczne”. W programie prelekcja Marcina Kolasy pt. „Kieleckie rody rzemieślnicze: od bryczki do walca drogowego”.

W tym samym dniu kolejny muzealny dyżur historyczny w godz. od 11 do 12 i od 17 do 18. Pracownicy muzeum dyżurują na Facebooku i Skypie (adres: muzeumhistoriikielc), a także pod telefonem 41, 340-55-27 i można się z nimi kontaktować w sprawach związanych z dziejami miasta, działalnością muzeum lub też historią własnej rodziny.

2. 21 lutego, godz. 17 Otwarcie wystawy malarstwa Marka Sabata „Pejzaż odnaleziony”.

Wystawa Marka Sabata „Pejzaż odnaleziony” to konfrontacja zapisu artystycznego dwóch pejzaży – świętokrzyskiego i amerykańskiego. W technice akwareli autor stara się szybko „chwytać” światło, kolor i te wszystkie cechy, które składają się na odrębność malowanych miejsc.

Marek Sabat (ur.1953) w Kielcach
Absolwent kieleckiego „Plastyka”. Przez 15 lat szef Galerii Sztuki Współczesnejw Pałacyku im. Tomasza Zielińskiego w Kielcach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej w Kielcach. Malarstwo głównie w technikach wodnych. Prace w zbiorach BWA Kielce i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

3. 22 lutego, godz. 10 Klub nad Silnicą, „Karnawał z przebojami” przedstawi grupa wokalna „Przyjaciele”.

WYSTAWY

1. Jeszcze tylko do 23 lutego do obejrzenia wystawa czasowa „Powstanie Styczniowe w prasie zagranicznej. Ryciny z Kolekcji Krzysztofa Kura”.

Wystawa została przygotowana z inicjatywy Narodowego Centrum Kultury według pomysłu właściciela kolekcji. W ciągu 16 miesięcy odwiedzi 11 polskich miast. Na zakończenie obchodów 150. rocznicy Powstania – w sierpniu 2014 roku – zostanie zaprezentowana na Zamku Królewskim w Warszawie.

2. Od 29 stycznia 2014 r. w budynku Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej przy ul. Zamkowej można oglądać elektroniczną wersję wystawy „Kielce w PRL-u”, która w postaci fotogramów prezentowana była w Muzeum Historii Kielc w grudniu 2012 r.

Natomiast od 7 lutego 2013 r. w Urzędzie Miasta – wejście od strony Rynku i w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej można oglądać – w wersji elektronicznej – prezentację aktualnej wystawy czasowej z Muzeum Historii Kielc pt. „Powstanie Styczniowe w prasie zagranicznej. Ryciny z Kolekcji Krzysztofa Kura”.

3. Od 2 grudnia 2013 r. w budynku Rektoratu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach ponownie udostępniona jest wystawa planszowa „Akademia Górnicza w Kielcach” prezentująca dzieje najstarszej polskiej wyższej uczelni technicznej.

4. Od 20 listopada 2013 r. w Geoparku przy ul. Daleszyckiej 21 eksponowana jest wystawa planszowa Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Oddział Świętokrzyski -75 lat.

5. Już od czerwca 2013 r. Muzeum Historii Kielc zaprasza Państwa na wystawę pt.

„W DAWNYCH KIELCACH” eksponowaną w zabytkowych wnętrzach Hotelu i Restauracji Willa Hueta przy ul. Słowackiegow Kielcach. Ekspozycja ukazuje charakterystyczne miejsca, klimat i architekturę naszego miasta na przełomie XIX i XX wieku oraz w latach II Rzeczypospolitej.

6. W Muzealnej Izbie Górnictwa Kruszcowego w Miedziance eksponowana jest wystawa fotografii Pawła Suchanka pt. „Miedzianka – miejsca i ludzie”.

7. Od 4 grudnia 2013 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 17 w Kielcach przy ul. Szkolnej 29 prezentowana jest wystawa „Wszystkie Kolory Czarnego Lądu”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7