Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY I NOWOŚCI W KINIE MOSKWA

obce nieboObce niebo – PREMIERA !!

Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) mieszkają w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. Miłość córki do matki zostaje wystawiona na próbę. Rodzice muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia. W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

„Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, autora obsypanej nagrodami „Warszawy”, to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller. Na ekranie obok rewelacyjnych Agnieszki Grochowskiej i Bartłomieja Topy, występują znakomita dziewięcioletnia debiutantka Basia Kubiak oraz legenda skandynawskiego kina Ewa Fröling.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 107 min.
reżyseria: Dariusz Gajewski
scenariusz: Dariusz Gajewski, Michał Godzic
obsada: Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Barbara Kubiak, Jan Englert, Ewa Fröling

Wołanie – PREMIERA

Męska wyprawa ojca i syna w dół górskiej rzeki daje początek tej prawie pozbawionej słów historii. Nieśpieszna, poetycka opowieść o wyjątkowych chwilach w życiu dziesięcioletniego chłopca, kiedy to coś nieuchwytnego, a jednak przeczuwanego odsłania przed nim swoje znaczenie. Niepojęta dla niego samego ciekawość i pragnienie nowych doznań stają się silniejsze niż strach przed wciąż nie do końca rozpoznanym światem. Poczucie samotności i braku bezpieczeństwa, pomimo obecności ojca, staje się dla chłopca doświadczeniem zapowiadającym jego przemianę. Długie, statyczne ujęcia ukazują, zdawałoby się, zwyczajną wakacyjną wędrówkę. Wszechogarniająca przyroda, w której dominuje obraz płynącej rzeki, wnosi coraz bardziej wyczuwalne, choć trudne do uzasadnienia napięcie. Kiedy zagrożenie staje się realne i konkretne, chłopiec zdaje się być na nie przygotowany, jednak nic nie będzie już dla niego takie, jakie było przedtem.

produkcja: Francja, Polska , 2014
czas trwania: 78 min.
reżyseria: Marcin Dudziak
scenariusz: Marcin Dudziak

Intruz – NOWOŚĆ !

„Intruz” opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. 17-letni John – pod wpływem ekstremalnych emocji – dopuszcza się zbrodni. Po odbyciu kary wraca w rodzinne strony i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia. Niestety w lokalnej społeczności jego zbrodnia nie została ani zapomniana, ani wybaczona. Jego powrót wyzwala we wszystkich to, co najgorsze, atmosfera linczu wokół niego narasta. John czuje się opuszczony przez dawnych przyjaciół oraz tych, których kocha i zaczyna tracić nadzieję. Opanowuje go ta sama agresja, która niegdyś wtrąciła go do więzienia. John nie potrafiąc zostawić przeszłości za sobą, postanawia się z nią zmierzyć.

Nagrodzona na Festiwalu Filmowym w Gdyni za najlepszą reżyserię, scenariusz i montaż, jedyna pełnometrażowa polska produkcja pokazana w ramach tegorocznego festiwalu w Cannes. „Intruz” to trzymający w napięciu debiut fabularny Magnusa von Horna, wielokrotnie nagradzanego absolwenta Łódzkiej Szkoły Filmowej, z doskonałymi zdjęciami nominowanego do Oscara za „Idę” Łukasza Żala.

Film trafi do kin w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii i Francji, został także zaproszony na ponad 20 wiodących międzynarodowych festiwali filmowych. Tym samym stał się – obok filmu „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej – najlepiej przyjętą polską produkcją 2015 roku na świecie. Po międzynarodowej premierze w Cannes recenzenci podkreślali świetne kreacje aktorskie (debiutującemu Ulrikowi Muntherowi partneruje Wiesław Komasa), trzymającą w napięciu opowieść i brawurową realizację.

Czytałem kiedyś akta policji o zbrodniach nastolatków. Młody chłopak zabił z zazdrości swoją dziewczynę, nie wiedział, co robi. Pochodził z normalnego domu bez patologii, bez alkoholu, bez narkotyków, bez przemocy. Zrobił to pod wpływem ekstremalnej emocji. Zadawałem sobie pytanie: czy ja bym tak mógł? I odpowiedziałem sobie: tak.
Magnus von Horn

produkcja: Francja, Polska, Szwecja , 2015
czas trwania: 102 min.
reżyseria: Magnus von Horn
scenariusz: Magnus von Horn
obsada: Ulrik Munther, Mats Blomgren, Alexander Nordgren, Loa Ek, Ellen Jelinek, Inger Nilsson.

Klub włóczykijów – NOWOŚĆ !

Kornel i Maks spędzają wakacje przed ekranem komputera i nie myślą o powrocie do nudnego realu. Wszystko zmienia nagła wizyta czarnej owcy rodziny, wuja Dionizego. Nieobliczalny krewny wciąga chłopców do prawdziwego świata, pełnego nieoczekiwanych wydarzeń i niezwykłych postaci. Pod ich przewodnictwem Klub włóczykijów wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie skarbu ukrytego przed laty przez pradziadka Kornela. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli bandyci – Dr Kadryll (Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Mecwaldowski). Rozpoczyna się, pełen komicznych pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji, wyścig z czasem. Taka przygoda zdarza się raz w życiu!

Film przygodowy dla dzieci od 6 lat

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 98 min.
reżyseria: Tomasz Szafrański
scenariusz: Tomasz Szafrański
obsada: Bogdan Kalus, Tomasz Karolak, Wojciech Mecwaldowski, Jakub Wróblewski, Franciszek Dziduch, Kamila Bujalska, Piotr Janusz

NADAL ZOBACZYĆ U NAS MOŻNA:

Panie Dulskie

Nowy film Filipa Bajona, twórcy kinowych przebojów „Śluby panieńskie” i „Przedwiośnie” rzuca świeże spojrzenie na ponadczasową komedię „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, poruszając się między trzema planami czasowymi: początkiem XX wieku, rokiem 1954 a współczesnością. W doborowej obsadzie między innymi: Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman i Olgierd Łukaszewicz.

Do Melanii (Maja Ostaszewska), wnuczki pani Dulskiej (Krystyna Janda), przyjeżdża Rainer Dulsky (Władysław Kowalski), profesor psychiatrii ze Szwajcarii. Czuje ze ma coś wspólnego z kamienicą, w której mieszkają Dulscy. Zaintrygowana historią rodu Melania, reżyserka filmowa, przyłącza się do jego poszukiwań. Kolejne odkrycia przeniosą ich w przeszłość pełną tajemnic, które na zawsze miały pozostać w ukryciu. Rodzina Dulskich ma wiele na sumieniu…

Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych – największą państwową wytwórnię filmową w Polsce, która ma na swoim koncie takie hity jak: „Generał Nil”, „Galerianki”, „Facet (nie)potrzebny od zaraz” czy „Róża” Wojtka Smarzowskiego. Film zrealizowany jest przy udziale finansowym Miasta Lublin, gdzie rozgrywa się akcja filmu. „Panie Dulskie” są współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Panie Dulskie” to opowieść uniwersalna i ponadczasowa, która uświadamia współczesnemu widzowi, że nie żyje on tylko tu i teraz, w jednej dacie, ale żyje również sto lat temu, bo wszystko co wydarzyło się kiedyś, wpływa na niego, wpływa na jego historię. Człowiek jest zakorzeniony w swojej przeszłości bardziej niż myśli. Filip Bajon

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 91 min.
reżyseria: Filip Bajon
scenariusz: Filip Bajon
obsada: Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Herman, Diana Zamojska, Marianna Zydek, Mateusz Kościukiewicz, Sławomir Orzechowski, Olgierd Łukaszewicz, Władysław Kowalski, Sebastian Fabijański

Pilecki

Film powstał dzięki indywidualnym darczyńcom. Polscy widzowie czekają na niego od wielu lat.

Witold Pilecki. Ochotnik do Oświęcimia. Zorganizował tam ruch oporu. Walczył w Powstaniu Warszawskim. Jeden z Żołnierzy Wyklętych. Bohater narodowy. Dostał wyrok śmierci. Do dziś nie ma pewności, gdzie zosatł pochowany, ale pamięć o nim wciąż żyje.

„Pilecki” to dokument fabularyzowany w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego. Przedstawia jednego z największych bohaterów narodowych.

Film opowiada historię Witolda Pileckiego od czasów młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci. W rolę tytułowego bohatera wcielił się Marcin Kwaśny. Towarzyszą mu m.in.: Piotr Głowacki i Małgorzata Kowalska.

W części dokumentalnej filmu wystąpił syn rotmistrza Andrzej Pilecki. To dzięki jego wypowiedziom powstał dotąd nieznany, prywatny obraz legendarnego Żołnierza Wyklętego, widzianego oczami kilkuletniego chłopca.

WITOLD PILECKI (1901 – 1948) to jedna z bardziej fascynujących postaci w najnowszej historii Polski. Swoje życie poświęcił walce ze zbrodniczymi dyktaturami XX wieku – niemieckim narodowym socjalizmem i sowieckim komunizmem. Brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył go do sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej. Losy Pileckiego dobitnie świadczą o jedności planów niemieckich i sowieckich okupantów w stosunku do elity polskiego społeczeństwa.

Od 2009 roku Stowarzyszenie Auschwitz Memento regularnie poszukiwało więc środków na film o Pileckim w polskich instytucjach. Słano prośby, składano wnioski, brano udział w konkursach. Bezskutecznie. W ciągu trzech lat Stowarzyszenie zrealizowało pięć historycznych filmów dokumentalnych, które były emitowane w TVP, ale na film o jednym z największych polskich bohaterów nie mogło znaleźć środków ani w agendach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ani w Ministerstwie Obrony Narodowej, ani w urzędach marszałkowskich.

Film o rotmistrzu Pileckim udało się jednak zrealizować, dzięki indywidualnym darczyńcom i w 2015 roku, tj. 67 lat po śmierci tego wyjątkowego człowieka, możemy go Państwu zaprezentować…

Film od 13 lat!!

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 80 min.
reżyseria: Mirosław Krzyszkowski
obsada: Marcin Kwaśny, Małgorzata Kowalska, Piotr Głowacki, Andrzej Pilecki

Czy naprawdę wierzysz? – LEKTOR

Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców porywającej ekranizacji „Bóg nie umarł”.

Matthew nie może otrząsnąć się z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają dziać się prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomną dziewczynę w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg.
Potęga wiary, siła nadziei, odwaga świadectwa. „Czy naprawdę wierzysz?” to więcej niż film. To pytanie, na które każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Dwanaście różnych postaw życiowych, dwanaście całkowicie odmiennych charakterów, których drogi niespodziewanie krzyżują się… Każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkryje moc chrystusowego krzyża. Punktem wyjścia do opowiedzenia historii staje się przypadkowe (?) spotkanie ulicznego kaznodziei z proboszczem lokalnej parafii. Uświadamia ono temu drugiemu, jak ważne w prawdziwej wierze – obok szczerej modlitwy – jest działanie w imię dobra.

produkcja: USA , 2015
czas trwania: 115 min.
reżyseria: Jon Gunn
scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Solomon
obsada: Mira Sorvino, Sean Astin, Alexa PenaVega

Agi Bagi

AGI BAGI na DZIECIĘCE PORANKI.

Bajka składa się z 13 odcinków po 11 minut, które podzielone są na bloki po 60 minut.

„Agi Bagi”- nowa polska bajka o tematyce ekologicznej.

Opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi, oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy mieszkańcami tej planety, plemionami Agingów i Bagingów. W każdym odcinku Agingi i Bagingi wspólnie rozwiązują problem, który wywiera niekorzystny wpływ na środowisko. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem i pokazujemy jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą.Prezentując przygody bohaterów, w unikatowy sposób przemyca ważne elementy edukacyjne, które są tak istotne na etapie rozwoju dziecka.

Bajeczki zostały wykreowane jako projekt skierowane do „młodszych przedszkolaków”. Jest to wesoły i ciepły film dla widowni w wieku 2-5 lat z delikatnym, nienachalnym, edukacyjnym przesłaniem.

Oceniany przez specjalistów z branży międzynarodowej, jako pierwszy tak unikatowy projekt, którego kolory i fabuła są perfekcyjnie opracowane dla tej grupy odbiorców.

ZAPRASZAMY

Część 1 od 9 PAŹDZIERNIKA

Część 2 od 16 PAŹDZIERNIKA

CENA BILETU: ulgowy 10 zł, normalny 12 zł.

produkcja: Polska , 2015

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9