Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

angry birdsAngry Birds Film -3D Dubbing

PRZEDPREMIEROWY POKAZ 26.05 (czwartek) – godz.: 16:00

PREMIERA W KINIE OD 27 MAJA!!

Filmowa animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat.
Film zabierze nas na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy – temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomb. Idylliczny krajobraz wyspy przerywa przybycie tajemniczych zielonych świnek… Angry Birds nadlatują!
produkcja: Finladnia, USA , 2016
czas trwania: 97 min.
reżyseria: Clay Kaytis, Fergal Reilly
scenariusz: Jon Vitti

REPERTUAR SALA MOSKWA

Modelka

Bardzo fajny, ciekawy obraz. – Dawid Woliński, projektant mody

Podskórnie czuję, że ta historia jest uzasadniona. Jeśli sobie wyobrazimy, że to życie jakiejś dziewczyny, to jest przerażające. – Renata Kaczoruk, modelka

Film jest świetny. Pokazuje, jak dziewczyny z małych miast – ja też jestem z małego miasta – są w stanie zrobić wszystko, żeby coś osiągnąć. Można zobaczyć od kuchni jak działa ten świat mody, jest niebezpieczny, ale zarazem pochłania. – Jagoda Judzińska, modelka

Producenci „NIMFOMANKI”, gwiazda „DEAPOOLA” – ED SKREIN i debiutująca na wielkim ekranie supermodelka MARIA PALM przedstawiają mroczne kulisy wielkiego świata mody. W jednej z głównych ról polska gwiazda światowej sceny modelingu – CHARLOTTE TOMASZEWSKA. Film w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Madsa Matthiesena, zdobywcy m.in. nagrody dla Najlepszego reżysera na międzynarodowym festiwalu filmowym Sundance za produkcję „MISIACZEK”.

Marzeniem Emmy jest zostanie modelką międzynarodowego formatu i praca dla ekskluzywnej marki Chanel. Wreszcie dostaje swoją szansę i wyjeżdża do stolicy światowej mody – Paryża, gdzie poznaje pochodzącą z Polski Zofię (Charlotte Tomaszewska). Nowa przyjaciółka wprowadza ją w świat pełen atrakcyjnych ludzi, drogich marek i luksusowych imprez. Emma bardzo szybko zaczyna odnosić sukcesy, nie wiedząc jeszcze, że ekskluzywny styl życia ma swoją cenę. Na jednej z sesji zdjęciowych poznaje przystojnego i charyzmatycznego fotografa – Shane’a (Ed Skrein). Dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie od pierwszego wejrzenia. Wkrótce jednak ich relacja zacznie przybierać charakter niebezpiecznej obsesji. Emma szybko przekona się jak wygląda prawdziwe oblicze branży modelingu. Jeżeli chce zrobić karierę, musi porzucić dawne życie i być gotowa na wszystko.

produkcja: Dania , 2016
czas trwania: 105 min.
reżyseria: Mads Matthiesen
scenariusz: Anders Frithiof August, Mads Matthiesen, Martin Zandvliet
obsada: Maria Palm, Ed Skrein, Yvonnick Muller

#WSZYSTKOGRA

Film z największymi polskimi przebojami!

„#WSZYSTKOGRA” to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia (Eliza Rycembel) próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama (Kinga Preis) niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia (Stanisława Celińska) ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć?

Wszyscy znamy kultowe przeboje Perfectu, Maanamu, T.Love, czy zespołu Lombard. Ich największe hity do dziś nie straciły na aktualności. W filmie #WszystkoGra, w nowym brzmieniu usłyszysz największe hity gigantów polskiej sceny muzycznej i kultowe teksty m.in. Agnieszki Osieckiej, Kory Jackowskiej, Jonasza Kofty, Marka Grechuty, Zbigniewa Hołdysa, Andrzeja Mogielnickiego i Tomasza Lipińskiego.

Choreografia, którą opracował Agustin Egurrola,reżyseria Agnieszki Glińskiej i zdjęcia nominowanego do Oscara Pawła Edelmana to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie. Słowem – musical, na który od dawna czekali polscy widzowie.

Producentem filmu jest Scorpio Studio, twórcy takich hitów jak „Jack Strong”, czy „Sęp”.
produkcja: Polska , 2016
czas trwania: 90 min.
reżyseria: Agnieszka Glińska
scenariusz: Marta Konarzewska, Agnieszka Glińska, Ilona Łepkowska
obsada: Kinga Preis, Stanisława Celińska, Eliza Rycembel, Sebastian Fabijański, Antoni Pawlicki, Krzysztof Stroiński, Karolina Czarnecka, Irena Melcer

Mój przyjaciel orzeł

Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer, który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.

Zdjęcia do filmu powstawały kilka lat, aby losy dzikiego zwierzęcia ukazać z niespotykanym dotąd realizmem. Pierwsze ujęcia zrealizowano, gdy pisklę wykluwało się z jaja, a potem śledzono rozwój dorastającego w naturze orła. Nikt dotąd nie zbliżył się z kamerą do dziko żyjących orłów tak jak twórcy filmu. Dzięki temu widz będzie miał niezwykłe wrażenie uczestniczenia w losach dzikich bohaterów, a także zobaczy na własne oczy niedostępne dla ludzi miejsca ich życia.
produkcja: Austria , 2015
czas trwania: 98 min.
reżyseria: Gerardo Olivares, Otmar Penker
scenariusz: Joanne Reay
obsada: Jean Reno, Tobias Moretti, Manuel Camacho

REPERTUAR SALA STUDYJNA

Już za Tobą tęsknię

Jess (Drew Barrymore) i Milly (Toni Collette) – nierozłączne odkąd poznały się jako małe dziewczynki, dziś jako dorosłe kobiety nie pamiętają momentu gdy nie dzieliły razem czasu, sekretów, ciuchów, a nawet chłopaków… Bez taniej ckliwości i schematycznych banałów, za to z dużym dystansem i niepowtarzalną kobiecą energią.

Film o kobietach i ich szaleństwach. Przezabawny, ciepły, autentyczny, urzekający, bo nakręcony właśnie przez kobietę. „Już za Tobą tęsknię” to wspaniała celebracja przyjaźni, która nigdy nie zostanie przerwana, nawet gdy życie płata niespodziewane figle.
produkcja: Wielka Brytania , 2015
czas trwania: 112 min.
reżyseria: Catherine Hardwicke
scenariusz: Morwenna Banks
strona polska: https://www.youtube.com/watch?v=YOfQtY6lUa4

Ślepowidzenie

Nagroda Specjalna (Label Europa Cinemas) na MFF w Berlinie
Nagroda na MFF w Sundance
Nagroda FIPRESCI na OFF CAMERA w Krakowie

Trzydziestoparoletnia bohaterka filmu – Ingrid – niedawno straciła wzrok. Z każdym dniem izoluje się od świata zewnętrznego, który przestaje być dla niej przyjazny. Przesiaduje na rudym fotelu, słucha muzyki, popija herbatę. Boi się wychodzić z domu, bo przeraża ją obcy, niewidzialny świat. Siedzi więc całymi dniami w bezpiecznym mieszkaniu, próbując wypełnić jakoś czas podczas nieobecności męża, Mortena. Zaczyna pisać powieść. Najpierw dlatego by zatrzymać w ten sposób zapamiętane miejsca, przedmioty i barwy. Następnie, by dać upust swoim niepokojom wynikającym z podejrzeń o niewierność męża. Bohaterem powieści zostaje Morten. Ingrid wplątuje go w internetowy romans z samotną matką, Elin. Ale Elin to nie tylko kochanka, najwyraźniej może uchodzić za alter ego autorki, zwłaszcza od chwili kiedy też traci wzrok. Jest jeszcze trzecia postać, Einar – podglądacz i pasjonat pornografii. To bohater „zapasowy”, na wypadek gdyby Morten wrócił skruszony do Ingrid, wówczas autorka mogłaby wspaniałomyślnie skłonić drugą parę ku sobie. Ale ta historia, w miarę pisania, coraz bardziej się komplikuje. Do tego stopnia, że przejście od fikcji do realu staje się dla autorki coraz bardziej złożone. To film oparty na grze wyobraźni, swobodnie przeskakującej z poziomu na poziom. Śledzenie jak te dwie rzeczywistości nawzajem się przenikają, może uważnemu widzowi dostarczyć sporo satysfakcji. Pod warunkiem, że zechce podjąć tę grę.

produkcja: Norwegia , 2015
czas trwania: 96 min.
reżyseria: Eskil Vogt
scenariusz: Eskil Vogt

Z podniesionym czołem

Kobiecy punkt widzenia na męski system.
Pierwszy od 28 lat film otwarcia 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes wyreżyserowany przez kobietę z Catherine Deneuve, diwą francuskiego kina, w roli głównej.

Życie nastoletniego Malony’ego to nie bajka. Od momentu, gdy w wieku 6 lat zostaje oddany przez matkę do domu dziecka, ciągle trafia przed sąd dla nieletnich, sprawiając mnóstwo kłopotów wychowawczych. W wyprostowaniu krętej drogi chłopca, próbują mu bezskutecznie pomóc Florence, urzędniczka zajmująca się sprawami dzieci oraz Yann, pracownik socjalny. Dopiero gdy chłopak trafia do poprawczaka, spotyka tam dziewczynę, która daje mu nadzieję na lepsze jutro.

Nagrody i festiwale:
2015 – Cannes, film otwarcia
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Monachium
2015 – Festiwal Filmu Francuskiego w Macedonii
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Hajfie
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Atenach

produkcja: Francja , 2015
czas trwania: 120 min.
reżyseria: Emmanuelle Bercot
scenariusz: Emmanuelle Bercot, Marcia Romano
obsada: Catherine Deneuve, Rod Paradot, Benoît Magimel, Sara Forestier, Diane Rouxel, Elisabeth Mazev, Anne Suarez, Christophe Meynet
Mecz życia

Ciepły film o radości życia i kiełkującej miłości…

Anja uwielbia piłkę nożną, chociaż jej kolega z klasy Jonas uważa, że ten sport nie jest dla dziewczyn. Anja z humorem reaguje na zaczepki Jonasa, nie wiedząc, że tak naprawdę chłopak jest w niej zakochany. Nagle na dziewczynę spada straszny cios – rozpoznano u niej białaczkę. Mimo to pozostaje pełna optymizmu i energii i chce zagrać w szkolnym turnieju piłki nożnej. Kiedy się okazuje, że choroba może uniemożliwić jej udział w meczu, Jonas układa wyjątkowy plan.

Nagroda na MFF w Toronto 2014

produkcja: Norwegia , 2014
czas trwania: 102 min.
reżyseria: Katarina Launing
obsada: Mia Helene Solberg Brekke, Victor Papadopoulos Jacobsen, Sigrid Welde

HARMONOGRAM PROJEKCJI FILMÓW W RAMACH

REPLIKI 22 FESTIWALU FILMOWEGO WIOSNA FILMÓW

KINO MOSKWA 20-27 MAJ 2016 GODZ. 18:15

W dniach 20-27 maja w kinie Moskwa pokażemy 8 filmów, prezentowanych w ramach 22 Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, który odbył się w dniach 15-24 kwietnia w Warszawie. Festiwal WIOSNA FILMÓW to okazja do zobaczenia najlepszych filmów z festiwali w Cannes, Wenecji czy Berlina docenianych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność. Replikę kieleckich pokazów rozpoczniemy od laureata tegorocznego Festiwalu, zdobywcy nagrody publiczności japońskiego filmu „Kwiat wiśni i czerwona fasola”.

20.05.16 /pt/ – „Kwiat wiśni i czerwona fasola” 113′

Laureat 22 Festiwalu Filmowgo WIOSNA FILMÓW 2016, zdobywca nagrody publiczności na festiwalach w Sao Paulo i Cork.

Tokue, trochę dziwna, ale sympatyczna starsza pani zjawia się pewnego dnia na stoisku z naleśnikami w

poszukiwaniu pracy. Właścicielem jest Sentaro, ponury, milczący mężczyzna z mnóstwem własnych kłopotów.

Specjalizuje się w małych naleśnikach z nadzieniem z pasty fasolowej. Początkowo odmawia zatrudnienia Tokue,

ale ona wpycha mu do ręki pastę zrobioną według własnego sekretnego przepisu. Jej smak przekonuje go do

zatrudnienia starszej pani, a decyzja ta da początek relacji, w której chodzi znacznie więcej niż o uliczne jedzenie.

21.05.16 /sb/ – „Wszyscy albo nikt” 102′

Nagrodzony na MFF w Tokio i nominowany do Cezara debiut Kheirona, popularnego nad Sekwaną komika irańskiego pochodzenia, to słodko-gorzka refleksja nad palącą kwestią multikulturowości.

Tragikomedia bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego wciela się… rzeczywisty syn bohatera, gwiazda stand-upu i emitowanego w Canal+ sitcomu „Bref”, Kheiron.

Akcja zawiązuje się na początku lat 80. W wyniku irańskiej rewolucji islamskiej, skutkującej obaleniem szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, bohater wraz z żoną Fereshteh (w tej roli znana z „Proroka” Leïla Bekhti) i synkiem jest zmuszony wyemigrować z kraju do Francji. Tutaj, w powiecie Seine-Saint-Denis, przybysze próbują zasymilować się z lokalną społecznością.

22.05.16 /ndz/ „Wojna” 115′

Film nominowany doOscara 2016 w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”, nagroda publiczności na festiwalu w Portland w 2015 r., pokazywany m.in. w Wenecji, Göteborgu, Palm Springs, Zagrzebiu i Zurychu.

Sierżant Claus Pedersen stacjonuje wraz ze swoją kompanią na afgańskiej prowincji. W tym czasie żona dowódcy, Maria,musi sobie radzić z trudami codziennego życia bez męża i samotnego wychowywania trojga dzieci. Podczas rutynowej misji żołnierze dostają się w krzyżowy ogień talibów. Aby ratować swoich ludzi, Claus podejmuje dramatyczną decyzję, w wyniku której zostaje oskarżony o popełnienie zbrodni wojennej. Konsekwencje czynu poważnie dotykają zarówno sierżanta, jak i jego rodzinę.

„Wojna” jest zarówno thrillerem wojennym, jak i dramatem sądowym – i w obu przypadkach pozostaje obrazem znakomitym, bardzo realistycznym. Za wyjątkiem głównych postaci, filmowych wojskowych odgrywają prawdziwi duńscy żołnierze służący w Afganistanie. Obraz określany jest przez krytykę mianem jednego z najbardziej inteligentnych filmów wojennych, jakie kiedykolwiek nakręcono.

23.05.16 /pn/ – „Fair Play” Sala Studyjna 100′

Laureat Czeskich Lwów 2015 w kategorii „Nagroda publiczności”.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 80. w komunistycznej Czechosłowacji. Młoda i utalentowana biegaczka Anna zostaje wybrana do drużyny narodowej i rozpoczyna treningi, aby zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. Trener jest przekonany, że młodej sportsmence uda się zdobyć medal. Aby pomóc Annie, podaje jej sterydy, w tajemnicy przed nią samą. Matka dziewczyny zdaje sobie sprawę, że to dla córki wielka szansa i że może wykorzystać wyjazd na olimpiadę, by uciec z kraju, dlatego godzi się na podawanie dziecku szkodliwych specyfików.

24.05.16 /wt/ – „Fuocoammare. Ogień na morzu” 108′

Film nagrodzony na tegorocznym Berlinale Złotym Niedźwiedziem oraz Nagrodą Jury Ekumenicznego.

Lampedusa to malutka wyspa pomiędzy Afryką i Europą, terytorialnie przynależąca do Włoch. W ciągu roku dobija do niej ponad 150 tysięcy uchodźców z Afryki, szukających schronienia przed wojną i głodem. Wielu z nich nie dociera do celu. Prowizoryczne łódki i przegniłe tratwy toną, zabierając na dno setki osób. Twórcę filmu interesuje kim są zarówno ludzie przybywający na wyspę, jak i jej rdzenni mieszkańcy. Kontrastuje problemy i priorytety życiowe jednych i drugich. Pokazuje jak różnią się ich definicje pewnych terminów, jak choćby miejsca na ziemi, domu czy ojczyzny. Unikając oceniania, przygląda się życiu na Lampedusie, docierając do tego, co żądne sensacji media pomijają.

25.05.16 /śr/ – „Subtelność” 98′

Film został uhonorowany nagrodą za najlepszy scenariusz na MFF w Wenecji w 2015 r., a także statuetką dla najlepszego aktora.

Michel Racine jest sędzią. Właśnie orzeka w bardzo trudnej sprawie. Opinia społeczna swój osąd już wydała, ale Michel chce zbadać sprawę dokładniej. Czuje, że tym razem ma do czynienia z przypadkiem, który nie jest tak prosty, jak się wydaje. Oddany pracy nie myśli o niczym innym. Sytuacja komplikuje się, kiedy w czasie procesu wśród ławników dostrzega Ditte, z którą kiedyś się spotykał. Nie widzieli się od lat, w życiu obojga wiele zdążyło się zmienić. Ditte ma kilkunastoletnią córkę i stoi na życiowym rozdrożu. Spotkanie tych dwojga to dla reżysera pretekst do przypomnienia, że stara miłość nie rdzewieje, a ferowanie wyroków leży w rękach ludzi, którzy mają swoje słabości i problemy. Tylko czy miłość okaże się dla walczących o sprawiedliwość bohaterów sprawiedliwa?

26.05.16 /czw/ – „Chevalier” 99′

Obsada filmu została uhonorowana wspólnie nagrodą za najlepszą rolę męską na ubiegłorocznym festiwalu w Sarajewie.

Film zwyciężył w konkursie głównym BFI London Film Festival 2015.

Na środku Morza Egejskiego sześciu mężczyzn, którzy wybrali się na wędkarską wyprawę luksusowym jachtem, postanawia zagrać w szczególną grę. W jej trakcie różne rzeczy porównują. Inne – mierzą. Piosenki masakrują. Przyjaciele stają się rywalami, a rywale stają się głodni. Cel, to ustalić kto jest “najlepszy we wszystkim”. I nikt nie zejdzie z łodzi dopóki nie zostanie wyłoniony zwycięzca, który na palec założy symbol zwycięstwa: pierścień o nazwie Chevalier.

27.05.16 /pt/ – „Dobra żona” SALA STUDYJNA 95′

Pokazywany w konkursie głównym festiwalu Sundance 2016, jeden z najbardziej dyskutowanych debiutów na tegorocznym MFF w Göteborgu.

Milena jest kobietą w średnim wieku, żoną i matką, żyjącą wygodnie w ekskluzywnej dzielnicy Belgradu. Pielęgnuje urodę, sumiennie gotuje, urządza przyjęcia i śpiewa w chórze. Oboje z mężem prowadzą beztroskie życie towarzyskie w grupie przyjaciół. Jednak stopniowo niepokojące elementy rzeczywistości przenikają do świadomości Mileny i zaburzają jej poukładany świat. Pewnego dnia podczas sprzątania odkrywa taśmę wideo, stanowiącą dowód obciążający jej męża strasznymi zbrodniami wojennymi. Tajemnica ta zmieni jej życie i ją samą w nieodwracalny sposób.

angry birds.jpg

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8