Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY w KINIE MOSKWA

zjednoczone stany milosciOd piątku na nasz ekran trafia długo oczekiwany przez naszych widzów film, zdobywca pięciu nagród na 41 Festiwalu Filmowych w Gdyni film “Zjednoczone stany miłości”.
Film otrzymał nagrody indywidualne w kategoriach:
Tomasz Wasilewski – najlepszy reżyser
Dorota Kolak – najlepsza aktorka drugoplanowa
Łukasz Simlat – najlepszy aktor drugoplanowy
Beata Walentowska – najlepszy montaż
Monika Kaleta – najlepsze kostiumy
Wyjątkowe kobiece portrety, w rewelacyjnej odsłonie kwartetu aktorskiego Magdaleny Cieleckiej, Marty Nieradkiewicz, Julii Kijowskiej i Doroty Kolak, z uniwersalnym przekazem zrozumiałym pod każdą szerokością geograficzną. Samotność, niespełnienie, marzenia i namiętności.
Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia.
Agata, młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną – prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza, jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

Z nowości polecamy najnowszy film Carlosa Saury “Argentyna, Argentyna”.
Carlos Saura, reżyser niezapomnianych arcydzieł „Nakarmić kruki” czy „Carmen”, zabiera widzów do serca argentyńskiej muzyki. Twórca staje z kamerą w miejscu, gdzie przecinają się szlaki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tradycyjne ludowe melodie mieszają się z popularną muzyką, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki.

Dla najmłodszych przezabawna animacja “Sekretne życie zwierzaków domowych”.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6