Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Premiery Kina Moskwy

BRIDGET JONES 3SALA „MOSKWA”

„Bridget Jones 3″ – nowość

Na trzecią filmową część niekończących się miłosnych zawirowań w życiu Bridget Jones fani na całym świecie czekali 12 lat. W rolach głównych podobnie jak w poprzednich częściach wystąpią zdobywcy nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Renée Zellweger i Colin Firth. Do powracającej dwójki dołącza jeden z najbardziej znanych i najprzystojniejszych chirurgów wśród aktorów, łamacz wielu kobiecych serc – Patrick Dempsey. Również według potwierdzonych prasowych doniesień, za scenariusz odpowiada, oprócz Helen Fielding, laureatka Oscara Emma Thompson, która pojawia się także w bardzo ważnej drugoplanowej roli.

Ikoniczna komedia o miłosnych i zawodowych przygodach Bridget Jones, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury.

Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój?
Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…

produkcja: Wielka Brytania, 2016; czas trwania: 123 min.; reżyseria: Sharon Maguire; scenariusz: Helen Fielding, Emma Thompson; obsada: Renée Zellweger , Colin Firth , Patrick Dempsey, Emma Thompson, Jim Broadbent
zwiastun: http://www.tylkohity.pl/filmy/bridget-jones-3-151

„OSTATNIA RODZINA”
Uhonorowana Wielką Nagrodą „Złote Lwy” oraz Nagrodą Dziennikarzy i Nagrodą Publiczności na 41. FF w Gdyni – „Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Andrzej Seweryn został dwukrotnie uhonorowany wyróżnieniem dla Najlepszego Aktora (na MFF w Locarno i FF w Gdyni), Aleksandra konieczna otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej (FF w Gdyni). Podczas festiwalu filmowego w Gdyni, film zdobył również liczne wyróżnienia, w tym: Nagrodę Onetu „Odkrycie festiwalu”, Kryształową Gwiazdę Elle oraz Złotego Kangura.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich malarzy XX wieku, słynący z niezwykłej osobowości, poczucia humoru oraz rejestrowania niemal każdego fragmentu swojego życia i otoczenia za pomocą coraz nowszych technologii audio i wideo. Z kolei Tomasz Beksiński był kultowym dziennikarzem muzycznym i tłumaczem filmowym, mającym duży wpływ na rozwój popkultury w Polsce, m.in. poprzez promowanie takich zespołów jak Marillion, Ultravox czy King Crimson oraz tłumaczenie filmów o Jamesie Bondzie czy cyklu Monty Pythona.

produkcja: Polska , 2016; Czas trwania: 124 min.; reżyseria: Jan P. Matuszyński; scenariusz: Robert Bolesto; obsada: Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Andrzej Chyra, Zofia Perczyńska, Danuta Nagórna, Alicja Karluk, Magdalena Boczarska
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=Z4CewIh5W1Y

„WOŁYŃ”
„Wołyń” to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. To przygotowany z wielką starannością i rozmachem siódmy film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, twórcy takich produkcji jak „Dom zły”, „Drogówka” czy „Pod Mocnym Aniołem”.

Mała wioska w południowo-zachodniej części Wołynia, zamieszkała przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Rok 1939. Zosia Głowacka jest zakochana w ukraińskim chłopcu z tej samej wsi. Jednak ojciec postanawia wydać ją za najbogatszego gospodarza, Polaka Macieja Skibę, znacznie starszego od niej wdowca z dwójką dzieci.

Życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a niemal dwa lata później niemiecki atak na ZSRR. Przez następny rok trwa polowanie i brutalne mordy na Żydach. Tymczasem ukraińskie aspiracje do stworzenia niepodległego państwa, choć nie zyskały poparcia Niemców, wciąż rosną. Rośnie też napięcie między polskimi i ukraińskimi sąsiadami. Dochodzi do zatargów, znikają ludzie. Do wsi docierają wieści o krwawych zdarzeniach na wschodzie Wołynia. W końcu, latem 1943 roku, wybucha pożoga mordów i okrucieństwa. Oddziały UPA atakują polskie osady, a Polacy niekiedy z równą bezwzględnością biorą odwet na Ukraińcach. Pośród tego morza nienawiści Zosia próbuje ocalić swoje dzieci.

produkcja: Polska , 2016; czas trwania: 149 min.; reżyseria: Wojciech Smarzowski; scenariusz: Wojciech Smarzowski; obsada: Michalina Łabacz, Arkadiusz Jakubik, Adrian Zaremba, Jacek Braciak, Tomasz Sapryk, Izabela Kuna, Jarosław Gruda, Wasyl Wasylik
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=5WetxiRlkek

DLA DZIECI

„Łapa” – premiera!
sala studyjna

Oparta na faktach historia wielkiej przyjaźni między tramwajarzem Zolim a przygarniętym przez niego psem.
Tytułowy Łapa to uroczy psiak, który tułał się po świecie od małego. W końcu stanął na drodze Zoli, który niewiele się zastanawiając, dał Łapie schronienie. Okazało się, że jest niezłym treserem. Łapa wiernie realizuje wszystkie polecenia, a wieczorami zapewnia towarzystwo samotnemu do tej pory kompanowi.
Pies i pogubiony w codziennych sprawach Zoli zaprzyjaźniają się i pokonując razem wiele przeszkód, odnajdują w końcu życiowy cel. Postanawiają rozpocząć wyprawę życia. Ruszają w świat, by ratować ludzi zaginionych podczas trzęsienia Ziemi.

Nagrodzony film otwarcia Festiwalu KinoJazda 2016 w Nowym Sączu
Film pokazywany na festiwalu „Kino w Trampkach”
Nagroda na festiwalu Schlingel 2015
Nagroda na festiwalu Kinodisea 2015

Kategoria wiekowa: 6+

produkcja: Węgry , 2015; czas trwania: 92 min.; reżyseria: Robert-Adrian Pejo; scenariusz: Robert-Adrian Pejo; obsada: Zsolt Trill (Zoli), Tamás Keresztes (Józsi), Orsolya Holecskó (Bea), László Szacsvay (Doki), József Szarvas (Formanek), Erzsi Pásztor (ciocia Erzsi)
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=wUu52uORwSs

„JAK ZOSTAĆ KOTEM”

SALA MOSKWA
Kto mógłby wiedzieć lepiej, „Jak zostać kotem”, jeśli nie Tomasz Kot?! Najpopularniejszy krajowy aktor gra pierwsze… wąsy w dubbingu najnowszej komedii Barry’ego Sonnenfelda, gdzie w dwóch wcieleniach (ludzkim i kocim!) zastępuje samego Kevina Spaceya. W obsadzie familijnej produkcji autora „Facetów w czerni” i „Rodziny Addamsów”, obok oscarowej gwiazdy „House of Cards” występują – zdobywca Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Christopher Walken („Pulp Fiction”), laureatka Złotego Globu – Jennifer Garner („Juno”) oraz popularny gwiazdor młodego pokolenia – Robbie Amell („The Duff [#ta brzydka i gruba]”).

„Jak zostać kotem” to przezabawna opowieść, przynosząca odpowiedzi na odwieczne pytania – ile żyć mają koty oraz czy mruczki zawsze spadają na cztery łapy? Gratka dla widzów w każdym wieku. Na tym filmie po prostu będzie się śmiało!

Tom Brand (Kevin Spacey) jest multimilionerem, jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Stoi na czele firmy, budującej najwyższy wieżowiec na półkuli północnej. Niestety, brak czasu i liczne obowiązki oddalają biznesmena od rodzinnego życia. Wszystko zmienia się, gdy na jedenaste urodziny jego córka Rebeka prosi rodziców o nietypowy prezent – kota. Chociaż Tom nie przepada za zwierzętami, postanawia spełnić życzenie i wyrusza na zakupy. Trafia do tajemniczego sklepu zoologicznego. Od jego właściciela, ekscentrycznego Felixa Granda (Christopher Walken), kupuje kota o imieniu Puszek. Niestety w drodze na imprezę urodzinową Tom ma wypadek. Kiedy odzyskuje świadomość, odkrywa, że… został uwięziony w ciele Puszka! Prawdziwe kłopoty, ale i zabawa, zaczną się, gdy zakupiony przez Toma kot trafi w ręce jego córki. A on sam odkryje, że ma tylko tydzień, by znaleźć sposób na powrót do normalnej postaci. W przeciwnym wypadku już na zawsze pozostanie kotem!
produkcja: Francja , 2016; czas trwania: 90 min.; reżyseria: Barry Sonnenfeld; scenariusz: Gwyn Lurie, Matt Allen, Caleb Wilson, Daniel Antoniazzi, Ben Shiffrin; obsada: Kevin Spacey, Jennifer Garner, Christopher Walken, Robbie Amell, Malina Weissman.
ZWIASTUN https://www.youtube.com/watch?v=C-TIOlsBvSY

SALA „STUDYJNA”
„Hannah. Nieznana historia buddyzmu”

W związku z dużym zainteresowaniem filmem będzie on grany w naszym kinie od 28 PAŹDZIERNIKA do 3 LISTOPADA o godz. 18:15

„Hannah” opowiada historię niesamowitej i wyjątkowej osoby. Kobiety, która stała się przykładem w czasach, gdy rola kobiet przechodziła transformacje.

Dokumentuje on również unikalne czasy, kiedy buddyzm tybetański dotarł na Zachód pięćdziesiąt lat temu, wyłaniając się z idealizmu lat 60. W tamtych czasach ludzie badali swoje umysły przy pomocy narkotyków i zdali sobie sprawę, że nie są one ostateczną odpowiedzią. Kiedy grupka hipisów spotkała uchodźców tybetańskich w Indiach odkryła, że stosowane przez Tybetańczyków buddyjskie metody pozwalają na przekroczenie kolejnych granic umysłu, na odkrywanie nowych horyzontów, których poszukiwali.

Hannah i Ole wyróżniali się od początku głębią zrozumienia nauk, sposobem przekazywania ich i mocą inspirowania innych. Podążając za wskazówkami swojego głównego nauczyciela, XVI Karmapy, nie tylko dostosowali nauki buddyzmu tybetańskiego do krytycznych i niezależnych zachodnich umysłów, ale także rozprzestrzeniali buddyzm do miejsc, o których inni nauczyciele myśleli, że są zbyt niebezpieczne.

Tworząc ten film chcieliśmy, żeby Hannah było czymś więcej niż każdy inny film dokumentalny o buddyzmie. Chcieliśmy, żeby nie tylko dawał posmak energii i wolności, charakterystycznej dla pracy Hannah i Ole, ale również głębię tego, co to znaczy żyć naukami buddyjskimi w nowoczesnym społeczeństwie.

Podróżowaliśmy po Indiach, Nepalu, Dalekim Wschodzie i Europie przeprowadzając wywiady i filmując rekonstrukcje wydarzeń, aby nakręcić żywy dokument o ponad trzydziestopięcioletniej działalności Hannah i Ole. Ale przede wszystkim chcieliśmy przekazać moc i inspirację kobiety, której osiągnięcia i życie były niezwykłe i wyjątkowe.

Rezultatem jest film pełen energii i bogaty zarówno pod względem treści, jak i stylu. Jest to testament wspaniałej kobiety i jej życia poświęconego buddyzmowi.

produkcja: Dania, Hiszpania, Hongkong, Indie, Niemcy, Węgry, Wielka Brytania, Nepal, Bahrajn , 2014 ; czas trwania: 90 min.; reżyseria: Adam Penny/Marta György-Kessler; scenariusz: Marta Gyorgy-Kessler, Adam Penny
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=iWnkhVhTY8E&feature=youtu.be

„BURN BURN BURN”

Piękny, ciepły, słodko – gorzki film o oswajaniu odchodzenia, sile przyjaźni i tym, że szaleństwo bywa bardzo wartościowe.
Pełen czarnego humoru, onirycznych scenerii, postaci często „odklejonych” od rzeczywistości
To wszystko składa się na wartki, sprawnie nakręcony i zagrany film, który zostawia widza z dobrymi myślami – wzrusza, ale budzi uśmiech.
produkcja: Wielka Brytania , 2015; czas trwania: 106 min.; reżyseria: Chanya Button; scenariusz: Charlie Covell; obsada: Laura Carmichael, Chloe Pirrie, Joe Dempsie, Jack Farthing, Alison Steadman, Nigel Planer, Jane Asher, Alice Lowe
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=_g1hMTF2VA0

„HISTORIA MARII”
Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest, gdy ktoś wyłącza Ci dwa najważniejsze zmysły – wzrok i słuch, a jedyne co pozwala Ci żyć to dotyk, węch i smak? Nie widzisz kolorów, ani twarzy Twoich bliskich. Nie słyszysz muzyki, ani śmiechu dzieci. Jedyne co znasz to ciemność i cisza.

Historia Marii opowiada o losach 14-letniej Marie Heurtin, która od urodzenia żyje w świecie mroku. Jak dzikie zwierze uwięzione w klatce ze strachu i zagubienia. Nie potrafi się komunikować, nikt nie daje jej nadziei. Dopiero, gdy trafia pod skrzydła siostry Małgorzaty, która dostrzega w niej potencjał, dziewczynka powoli zaczyna budzić się do prawdziwego życia.
To poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku. Jej przypadek stał się głośny dzięki francuskiemu profesorowi Louisowi Arnouldowi, który w 1910 roku opublikował obszerne stadium na jej temat, zatytułowane Ames en prison (przetłumaczone na angielski jako Imprisoned Souls/Uwięzione dusze). Książka bardzo szybko zyskała popularność, miała wiele wydań i przetłumaczono ją na kilka języków.
Kolejną inspiracją reżysera była również Helen Keller, znacznie bardziej znana amerykańska odpowiedniczka Marie Heurtin, urodzona 5 lat później w Stanach Zjednoczonych, która utraciła wzrok i słuch w wieku 19 miesięcy. W wyniku terapii prowadzonej przez jej niewidomą nauczycielkę Anne Sullivan, Keller nauczyła się pisać, czytać i mówić, a potem została pisarką i społeczną aktywistką.

produkcja: Francja , 2014; czas trwania: 95 min.; reżyseria: Jean-Pierre Améris; scenariusz: Jean-Pierre Améris, Philippe Blasband; obsada: Isabelle Carré, Ariana Rivoire, Brigitte Catillon, Noémie Churlet, Gilles Treton, Laure Duthilleul, Martine Gautier, Patricia Legrand
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=gWGiksHPduI

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj




Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 5