Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Święta okazją dla złodziei

Świętokrzyscy policjanci ostrzegają: w gorączce przedświątecznych przygotowań możemy stać się łatwym celem dla oszustów i złodziei.
- Są to zazwyczaj osoby, których wygląd czy zachowanie nie przykuwa naszej uwagi. Obserwują swoją przyszłą ofiarę i czekają na okazję, żeby wykorzystać chwilę jej nieuwagi. W niebezpieczeństwie może znaleźć się nie tylko nasz portfel, ale także mieszkanie czy samochód – alarmują funkcjonariusze.


Aby jednak czas przygotowań do świąt nie zakończył się pechowo, wystarczy pamiętać o kilku podstawowych radach. Policjanci uczulają, by wybierając się na zakupy, zabierać ze sobą tylko niezbędną ilość gotówki, a portfele trzymać w wewnętrznych kieszeniach ubrania, a nie w reklamówkach czy koszykach. nie zostawiajmy w samochodach wartościowych przedmiotów i przed każdym wyjazdem zabezpieczmy mieszkanie, a jeśli ostrożność zawiedzie, nie krępujmy się wzywać pomocy.


Policjanci radzą też dzwonić pod numery alarmowe 112 i 997, jeśli coś niepokojącego zdarzy się w naszym otoczeniu: podejrzane osoby będą kręcić się pod oknami czy na klatce schodowej, usłyszymy niepokojące odgłosy u sąsiadów czy wręcz zobaczymy, że ktoś wynosi z mieszkań meble czy sprzęt RTV i AGD.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9